Hakkımızda

Kayıteks Tekstil 2006’nın başlarında kurulmuştur. Bayan ve erkek iç çamaşırı üretimi ile başlamış, daha sonra Çocuk ve bebek iç çamaşırı ve dış giyim modellerinin üretimi eklenmiştir. 2010 yılı şirketimiz için bir atılım yılı olmuş ve şirket yönetimi olarak çok iç çamaşırı ve bebek giyim üreticisi olmak için karar alınmıştır. Şirket, 2006’nın başlarında tekstil sanayi bölgesinde küçük bir atölyede, bayan iç çamaşırı için tek bir üretim hattı ile üretim sürecine başlamıştır.

Şirketimizin üretimi 1400 m2 kapalı alan içerisinde Düzce – Akçakoca’dadır. 4-6 Yalın bant olarak modeline göre değişebilen üretim hatlarımız geçen yıl danışmanlarımız eşliğinde yenilenmiştir. Kesilmiş ürün parçaları dikiş hattının sonunda kontrol edilmiş, etiketlenmiş ve paketlenmiş olarak metalden arındırılmış bölgemize geçiş yapmmaktadır. Tüm operatörler hatlarda her türlü makineyi kullanabilecek eğitimleri verilmiş ve çok yönlü usatalar operatörlerdir. Bu sayede çok değiş modellerin her bantımızda üretimi ve çok kısa model değişim süreci mümkün olmaktadır.

Üretim  hattı sürecinde kalite kontrol personeli, operasyonlar sırasında herhangi bir dikim kaynaklı hatanın oluşmasını önlemek üzere aksiyon alarak olası kalitesizliği bant içerisinde önlemek üzere görev almaktadır. Alınan tüm aksiyonlar, her gün müşterilerimize rapor edilebilen kontrol sayfalarında yazılı bir biçimde kayıt edilmektedir.  Tüm paketlenmiş ve bitmiş ürünler metal dedektörden metalden arındırılmış bölgemize geçe, ürünler her bir % 25 ürün bitiminde rastgele kontrollerimiz yapılmaktadır.

Misyonumuz; Hazır giyim imalat sektöründe yapılacak yatırımlar ve sağlanacak yeni istihdamlar ile, geliştirilecek yeni sistemler, elde edilecek olağanüstü başarılar ile ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Visyonumuz; 25 yıllık üretim uzmanlığımız ile müşterilerimize her türlü destek , dünya çapında tanınmış perakende markalarının en iyi bilinen üretim ortaklarından biri olmak.

Değerlerimiz; Adil ve dürüst davranmak, müşteri odaklı olmak, hazır olanlar ile yetinmemek, sürekli iyileştirme ve geliştirme yi takip etmek, bilimsel bir yaklaşım benimsemiş olmak ve teknolojiyi verimli kullanmak, zorluklara meydan okumak, her şeyin mümkün olduğuna inanmak, yasal ve etik kurallara uygun uygulamaları gerçekleştirmek.

Sosyal Uygunluk ve Sorumluluk; Şirketimizde her bir insan sağlığı ve sosyal uygunluk kriteri çok ciddiye alınarak tüm yönetim ve çalışanlarımız tarafından sorumluluk alınır. Tüm çalışanlar aynı hedef için çalışmaktan zevk alır. Hedefimiz müşterilerimizin ilgisini eksiksiz yerine getirmek ve onları mümkün olan en yüksek oranda tatmin etmektir.